Rregjistrohuni
|
Identifikohu

Informatat e liges › Série D

Série D

Série D

Ngarkoni imazhinNgarkoni imazhin

Raporto ImazhinRaporto Imazhin

Emri i Sponsorite panjohur
Viti i Themelimit2009
Shteti
 
Brazili

Të Gjithë Klubet

kreshtë Klub Menaxheri Stadiumi Lokacioni
AA AltosAA Altose panjohurFelipãoAltos
AA AnapolinaAA Anapolinae panjohurJonas DuarteAnápolis
AA AparecidenseAA AparecidenseMárcio GoianoEstádio Anníbal Batista de ToledoAparecida de Goiânia (GO)
AA CaldenseAA CaldenseLeonardo Rodrigues CondèRonaldãoPoços de Caldas
AA CoruripeAA CoruripeLorival SantosGerson AmaralCoruripe (AL)
AA FlamengoAA Flamengoe panjohurNinho do CorvoGuarulhos
AA InternacionalAA Internacionale panjohurMajor Levy SobrinhoLimeira
AA PortuguesaAA Portuguesae panjohurEstádio Luso-BrasileiroRio de Janeiro
AA Santa RitaAA Santa Ritae panjohurOlival Elias de MoraesBoca da Mata
ACEC BaraúnasACEC BaraúnasSamuel CândidoNogueirãoMossoró
AD CabofrienseAD Cabofriensee panjohurEstádio Alair CôrreaCabo Frio (RJ)
AE TiradentesAE Tiradentese panjohurPresidente Vargas FortalezaFortaleza
AE Velo ClubeAE Velo Clubee panjohurBenitãoRio Claro
Águia de MarabáÁguia de Marabáe panjohurZinho de OliveiraMarabá
Águia NegraÁguia Negrae panjohurNinho da ÁguiaRio Brilhante (MS)
Alagoinhas ACAlagoinhas ACe panjohurEstádio CarneirãoAlagoinhas
Alecrim FCAlecrim FCe panjohurArena das DunasNatal
América de NatalAmérica de NatalRoberto FernandesArena das DunasNatal
América PEAmérica PEe panjohurEstádio Ademir CunhaRecife
América RJAmérica RJe panjohurGiulite CoutinhoRio de Janeiro
América SPAmérica SPe panjohurTeixeirãoSão José do Rio Preto
América TOAmérica TOe panjohurNassri MattarTeófilo Otoni
Anápolis FCAnápolis FCe panjohurJonas DuarteAnápolis
AO ItabaianaAO Itabaianae panjohurEstádio Presidente MédiciItabaiana
Arapongas ECArapongas ECe panjohurAdauto MoraesArapongas
Araxá ECAraxá ECe panjohurFausto AlvimAraxá
ASAASAJosé VicaCoaracy de Mata FonsecaArapiraca
Associação Nova PrataAssociação Nova Pratae panjohurEstádio Mário CiniNova Prata
Atlântico ECAtlântico ECe panjohurMunicipal de Lauro de FreitasSalvador
Atlético da BarraAtlético da Barrae panjohurMaracanãzinhoRio de Janeiro
Atlético de CajazeirasAtlético de Cajazeirase panjohurEstádio PerpétuoCajazeiras
Atlético Hermann AichingerAtlético Hermann Aichingere panjohurEstádio da BaixadaIbirama
Atlético Monte AzulAtlético Monte Azule panjohurAMAMonte Azul Paulista (SP)
Atlético TubarãoAtlético Tubarãoe panjohurEstádio Domingos Silveira GonzálesTubarão
Audax RioAudax Rioe panjohurSendolândiaSão João de Meriti
Bangu ACBangu ACMário MarquesMoça BonitaRio de Janeiro
Barra FCBarra FCe panjohurRobertãoBalneário Camboriú
Barretos ECBarretos ECe panjohurAntônio Gomes MartinsBarretos
Batatais FCBatatais FCe panjohurEstádio Oswaldo ScatenaBatatais
Belo Jardim FCBelo Jardim FCe panjohurMendonçãoBelo Jardim
Boavista RJBoavista RJJoel SantanaEucy de Resende MendonçaSaquarema
Bonsucesso FCBonsucesso FCe panjohurEstádio Leônidas da SilvaRio de Janeiro
Botafogo BABotafogo BAe panjohurPituaçuSalvador
Brasília FCBrasília FCe panjohurEstádio Nacional Mané GarrinchaBrasília
BrasilienseBrasiliensee panjohurSerejãoTaguatinga
Brusque FCBrusque FCe panjohurEstádio Augusto BauerBrusque
CA JoseenseCA Joseensee panjohurEstádio ADC ParahybaSão José dos Campos
CA JuventusCA Juventuse panjohurRua JavariMooca
CA MetropolitanoCA MetropolitanoAbel RibeiroMonumental Do SesiBlumenau
CA PenapolenseCA Penapolensee panjohurTenentãoPenápolis
CA TricordianoCA TricordianoNascimento EdinhoEstádio Elias ArbexTrês Corações
CA VotuporanguenseCA Votuporanguensee panjohurMunicipal Plínio MarinVotuporanga
Caldas Novas ACCaldas Novas ACe panjohurSerra de CaldasCaldas Novas
CamboriúCamboriúe panjohurRobertãoCamboriú
Cametá SCCametá SCe panjohurOrfelino Martins ValenteCametá
Campinense ClubeCampinense Clubee panjohurAmigãoCampina Grande (PB)
CAP UberlândiaCAP Uberlândiae panjohurEstádio Municipal Parque do SabiáUberlândia
Cascavel CRCascavel CRe panjohurNinho das CobrasCascavel
Castanhal ECCastanhal ECe panjohurEstádio Maximino Porpino FilhoCastanhal
CE AimoréCE Aimorée panjohurEstádio Cristo ReiSão Leopoldo
Ceilândia ECCeilândia ECe panjohurAbadiãoCeilândia
Central SCCentral SCe panjohurLacerdãoCaruaru
Cerâmica ACCerâmica ACe panjohurAntônio Vieira RamosGravataí
Ceres FCCeres FCe panjohurEstádio João Francisco dos SantosRio de Janeiro
Cianorte FCCianorte FCe panjohurOlimpico Albino TurbayCianorte
Cincão ECCincão ECe panjohurEstádio do CaféLondrina
Clube Andraus BrasilClube Andraus Brasile panjohurCT AndrausCampo Largo
CN Marcílio DiasCN Marcílio Diase panjohurDr. Hercilio LuzItajaí
Coimbra ECCoimbra ECe panjohurJosé Flávio de CarvalhoItaúna
Concórdia FCConcórdia FCe panjohurDomingos Machado de LimaConcórdia
Corumbaense FCCorumbaense FCe panjohurArthur MarinhoCorumbá
Cotia FCCotia FCe panjohurEuclides de AlmeidaCotia
CRA CatalanoCRA CatalanoMoises EgertGenervino Evangelista da FonsecaCatalão
CS SergipeCS Sergipee panjohurJoão Hora de OliveiraSergipe
Democrata FCDemocrata FCe panjohurArena do JacaréSete Lagoas
Duque de CaxiasDuque de CaxiasBruno QuadrosRomário de Souza FariaDuque de Caxias
EC Água SantaEC Água Santae panjohurEstádio Distrital do Jardim InamarSão Paulo
EC AracruzEC Aracruze panjohurEstádio do BambuAracruz
EC AvenidaEC Avenidae panjohurEstádio dos EucaliptosSanta Cruz do Sul
EC ComercialEC Comerciale panjohurMorenãoCampo Grande
EC CruzeiroEC Cruzeiroe panjohurEstrelãoPorto Alegre
EC DemocrataEC Democratae panjohurMamudãoGovernador Valadares
EC InternacionalEC Internacionale panjohurVidal Ramos JúniorLages
EC JacuipenseEC Jacuipensee panjohurValfredãoRiachão do Jacuípe
EC MamoréEC Mamorée panjohurBernardo Rubinger de QueirozPatos de Minas
EC NoroesteEC Noroestee panjohurAlfredo de CastilhoBauru
EC Novo HamburgoEC Novo Hamburgoe panjohurSanta RosaNovo Hamburgo
EC Passo FundoEC Passo Fundoe panjohurVermelhão da SerraPasso Fundo
EC PelotasEC Pelotase panjohurBoca do LoboPelotas (RS)
EC PrimaveraEC Primaverae panjohurÍtalo Mário LimongiIndaiatuba
EC Rio VerdeEC Rio Verdee panjohurEstádio Mozart Veloso do CarmoRio Verde
EC Santo AndréEC Santo Andrée panjohurBruno José DanielSanto André
EC São LuizEC São Luize panjohurEstádio 19 de OutubroIjuí
EC TaubatéEC Taubatée panjohurJoaquinzãoTaubaté
EC TigresEC Tigrese panjohurEstádio de Los LariosDuque de Caxias
Esportivo BGEsportivo BGe panjohurMontanha dos VinhedosBento Gonçalves
Estrela do NorteEstrela do Nortee panjohurEstádio Mário MonteiroCachoeiro de Itapemirim
FC CascavelFC Cascavele panjohurNinho das CobrasCascavel
Feirense FCFeirense FCe panjohurEstádio Joia da PrincesaFeira de Santana
FerroviáriaFerroviáriae panjohurFonte LuminosaAraraquara
Fluminense de FeiraFluminense de Feirae panjohurEstádio Joia da PrincesaFeira de Santana
Frei PaulistanoFrei Paulistanoe panjohurTitãoFrei Paulo
Friburguense ACFriburguense ACe panjohurEduardo GuinleNova Friburgo
Galícia ECGalícia ECe panjohurAdauto MoraesSalvador
Galvez ECGalvez ECe panjohurEstádio FlorestãoRio Branco-AC
GE GlóriaGE Glóriae panjohurEstádio Altos da GlóriaVacaria
Goianésia ECGoianésia ECHenry LauarValdeir José de OliveiraGoianésia (GO)
Goiânia ECGoiânia ECe panjohurEstádio Olímpico Pedro LudovicoGoiânia
Goytacaz FCGoytacaz FCe panjohurArizãoCampos dos Goytacazes
Grêmio AnápolisGrêmio Anápolise panjohurJonas DuarteAnápolis
Grêmio BarueriGrêmio BarueriFrancisco DiáArena BarueriBarueri
Grêmio Esportivo JuventusGrêmio Esportivo Juventuse panjohurEstádio João MarcattoJaraguá do Sul
Grêmio NovorizontinoGrêmio Novorizontinoe panjohurEstádio JorjãoNovo Horizonte
Grêmio Osasco AudaxGrêmio Osasco Audaxe panjohurConde Rodolfo CrespiSão Paulo
Guarani de JuazeiroGuarani de Juazeiroe panjohurRomeirãoJuazeiro do Norte
Guarani ECGuarani ECe panjohurFariãoDivinópolis
Guarani-VAGuarani-VAe panjohurEstádio Edmundo FeixVenâncio Aires
Guarany de SobralGuarany de Sobrale panjohurJuncoSobral (CE)
GuaratinguetáGuaratinguetáe panjohurNinho da GarçaGuaratinguetá
Gurupi ECGurupi ECe panjohurEstádio ResendãoGurupi
IcasaIcasaMaurilio SilvaRomeirãoJuazeiro do Norte
Iguatu FCIguatu FCe panjohurEstádio Elmo MorenoIguatu
Independente ACIndependente ACe panjohurNavengantãoTucuruí
Independente FCIndependente FCe panjohurEstádio Agostinho PradaLimeira
Inter de BebedouroInter de Bebedouroe panjohurEstádio Sócrates StamatoBebedouro
Interporto FCInterporto FCe panjohurEstádio General SampaioPorto Nacional
Ipanema ACIpanema ACe panjohurEstádio Governador Arnon de MeloIpanema
Ipatinga FCIpatinga FCe panjohurIpatingãoIpatinga
Iporá ECIporá ECe panjohurFerreirãoIporá
Itapipoca ECItapipoca ECe panjohurPerilãoItapipoca
Ituano FCItuano FCTarcísio PuglieseNovelli JúniorItu
Itumbiara ECItumbiara ECe panjohurEstádio JKItumbiara
J.MalucelliJ.Malucellie panjohurJanguito MalucelliCuritiba
Jabaquara Atlético ClubeJabaquara Atlético Clubee panjohurVila BelmiroSantos
Joinville ECJoinville ECe panjohurArena JoinvilleJoinville
LajeadenseLajeadensee panjohurEstádio FlorestaLajeado
Legião FCLegião FCe panjohurEstádio Nacional Mané GarrinchaBrasília
Macaé Esporte FCMacaé Esporte FCJosué TeixeiraCláudio Moacyr de AzevedoMacaé
Madureira ECMadureira ECToninho AndradeConselheiro GalvãoRio de Janeiro
Marília ACMarília ACe panjohurBento de AbreuMarília
Maringá FCMaringá FCe panjohurEstádio Willie DavidsMaringá
Minas Boca FutebolMinas Boca Futebole panjohurArena do JacaréSete Lagoas-MG
Mirassol FCMirassol FCe panjohurJosé Maria de Campos MaiaMirassol
Mixto ECMixto ECAry MarquesArena PantanalCuiabá
Mogi Mirim ECMogi Mirim ECSérgio GuedesEstádio Vail ChavesMogi Mirim
Morrinhos FCMorrinhos FCe panjohurEstádio João VilelaMorrinhos
Moto ClubMoto Clube panjohurEstádio Governador João CasteloSão Luís
Murici FCMurici FCe panjohurJosé Gomes da CostaMurici
Nacional ACNacional ACe panjohurEstádio Erich GeorgeRolândia
Nacional AMNacional AMe panjohurArena da AmazôniaManaus
Nacional ECNacional ECe panjohurBernardo Rubinger de QueirozPatos de Minas
Nacional Fast ClubeNacional Fast Clubee panjohurEstádio da ULBRAManaus
Náutico FCNáutico FCe panjohurCanarinhoBoa Vista
Nova IguaçuNova Iguaçue panjohurLaranjãoNova Iguaçu
Olaria ACOlaria ACe panjohurEstádio da Rua BaririRio de Janeiro
Operário FCOperário FCe panjohurMorenãoCampo Grande
Operário-MGOperário-MGe panjohurVerdãoVárzea Grande
Operário-MTOperário-MTe panjohurVerdãoVárzea Grande
Paragominas FCParagominas FCe panjohurArena VerdeParagominas
Paraná STCParaná STCe panjohurCT de LondrinaLondrina
Paulista FCPaulista FCe panjohurJayme CintraJundiai
Porto CEPorto CEe panjohurLacerdãoCarauru
PortuguesaPortuguesaEstevam SoaresCanindéSão Paulo
Portuguesa SantistaPortuguesa Santistae panjohurUlrico MursaSantos
Potiguar MossoróPotiguar Mossoróe panjohurNogueirãoMossoró
Princesa do SolimõesPrincesa do Solimõese panjohurGilbertãoManacapuru
Prudentópolis FCPrudentópolis FCe panjohurEstádio Newton AgibertPrudentópolis
Resende FCResende FCPaulo CamposMunicipal do TrabalhadorResende
Rio Branco ACRio Branco ACe panjohurEstádio Kléber AndradeVitória
Rio Branco ECRio Branco ECe panjohurEstádio Décio VittaAmericana
Rio Branco FCRio Branco FCe panjohurArena da FlorestaRio Branco - AC
Rio Branco SCRio Branco SCe panjohurGigante do ItiberêParanaguá
Rio Claro FCRio Claro FCe panjohurAugusto Schmidt FilhoRio Claro (SP)
Rio Preto ECRio Preto ECe panjohurEstádio Anísio HaddadSão José do Rio Preto
Ríver ACRíver ACe panjohurAlbertãoTeresina
Roma EARoma EAe panjohurBom Jesus da LapaApucarana
Salgueiro ACSalgueiro ACSergio ChinaSalgueirãoSalgueiro
Santa Cruz RSSanta Cruz RSe panjohurEstádio dos PlátanosSanta Cruz do Sul
Santa QuitériaSanta Quitériae panjohurRodrigãoSanta Quitéria
São Bernardo FCSão Bernardo FCEdson BoaroPrimeiro de MaioSão Bernardo do Campo
São CaetanoSão CaetanoLuís Carlos MartinsAnacleto CampanellaSão Caetano
São Carlos FCSão Carlos FCe panjohurLuís Augusto de OliveiraSão Carlos
São Gonçalo ECSão Gonçalo ECe panjohurClube Esportivo MauáSão Gonçalo
São MateusSão Mateuse panjohurEstádio SernambySão Mateus
São Raimundo ECSão Raimundo ECe panjohurIsmael BenignoManaus
São Raimundo RRSão Raimundo RRe panjohurFlamarion VasconcelosBoa Vista
SC AtibaiaSC Atibaiae panjohurEstádio Municipal Salvador Russani,Atibaia
SC GênusSC Gênuse panjohurAluízio Ferreira de OliveiraPorto Velho
SC PenedenseSC Penedensee panjohurEstádio Alfredo LeahyPenedo
SC São PauloSC São Pauloe panjohurAldo DapuzzoRio Grande
SD JuazeirenseSD Juazeirensee panjohurAdauto MoraesJuazeiro
SE GamaSE Gamae panjohurBezerrãoGama
SE ItapirenseSE Itapirensee panjohurEstádio Chico VieiraItapira
SE MatonenseSE Matonensee panjohurEstádio Hudson Buck PereiraMatão
SE PatrocinenseSE Patrocinensee panjohurEstádio Júlio AguiarPatrocínio
SE VitóriaSE Vitóriae panjohurTico BredaHortolândia
SER Caxias do SulSER Caxias do SulMarcelo VilarCentenárioCaxias do Sul
SERC GuaraniSERC Guaranie panjohurEstádio Renato SilveiraPalhoça
Serra Macaense Serra Macaense e panjohurCláudio Moacyr de AzevedoMacaé
Serra TalhadaSerra Talhadae panjohurPereirãoSerra Talhada
Serrano SCSerrano SCe panjohurLomantãoVitória da Conquista
Sertãozinho FCSertãozinho FCe panjohurFrederico DalmasoSertãozinho
Sobradinho ECSobradinho ECe panjohurAugustinho LimaSobradinho
Sousa ECSousa ECe panjohurMarizãoSousa
Toledo Colônia WorkToledo Colônia Worke panjohurEstádio 14 de DezembroToledo
Trindade ACTrindade ACe panjohurEstádio Abrão Manoel da CostaTrindade
Tupã FCTupã FCe panjohurAlonso de Carvalho BragaTupã
Tupi FCTupi FCLeston JuniorMário HelênioJuiz de Fora
Uberaba SCUberaba SCe panjohurUberabãoUberaba
Uniclinic ACUniclinic ACe panjohurEstádio Antônio CruzFortaleza
URTURTe panjohurEstádio Zama MacielPatos de Minas
Veranópolis ECRCVeranópolis ECRCe panjohurAntônio David FarinaVeranópolis
Villa Nova ACVilla Nova ACFelipe SurianCastor CifuentesNova Lima
Vitoria da ConquistaVitoria da Conquistae panjohurLomantãoVitoria da Conquista (BA)
XV de JaúXV de Jaúe panjohurJauzãoJaú
XV de PiracicabaXV de PiracicabaCarlos Alberto SoaveBarão de Serra NegraPiracicaba

Gjyqtaret

No referees exist for this league

Zona e liges